Miért fontos a gyors adabevitel ?

Miért fontos a gyors adatbevitel egy számlázó és készletnyilvántartó rendszer esetén? 

 

Azt mindenki észrevette hogy egy ilyen programmal a napi munka folyamán nagyon sokat dolgozunk nagyon sok adatbevitelre van szükség ahhoz hogy egy-egy bizonylatot el tudjunk készíteni. 

Bizonylat kezelés

Ilyen például amikor egy számlát akarunk rögzíteni és a partner még nincs benne az adatbázisban ilyenkor a partner adatait külön fel kell vinni az online készletnyilvántartó rendszerünkben. Ez amikor ott van a partner előttünk és sok időt vesz igénybe elég kellemetlen tud lenni, senki sem szereti ha megváltoztatja a partner ilyenkor furcsa szemekkel nézz ránk hogy vajon miért ilyen vacak készletkezelő programot használunk. 

Leltározás

Ugyanaz a helyzet egy leltár elkészítésénél amikor a leltározáshoz szükséges adatokat kell bevinni a készletkezelő rendszerbe, ilyenkor szintén nagy tömegű adatrögzítésre van szükség aminél nem mindegy hogy fél óra vagy több óra lesz amíg a teljes leltárral végzünk. 

A mai online készletnyilvántartó programok nagy része egér használatára van csak felkészítve, ezt nagyban megnehezíti a felhasználók munkáját sokszor a billentyűvel kell dolgozni és ezek után át kell nyúlni az egérhez ez borzalmasan lassú, miközben billentyűvel mindent meg tudnának csinálni. Mint a régi szép időkben amikor billentyűvel mindent meg lehetett csinálni és villámgyorsan mentek a rendszerek. 

 

A mi ingyenes bolti online készletkezelő rendszerünk, úgy van felkészítve hogy mindig a lehető leggyorsabban lehessen rögzíteni az adatokat Ez igaz a leltározásra is, a partner kezelésre a cikktörzs rögzítésre illetve a bizonylatok készítésénél is ezt az optimalizált folyamatot használjuk. 

Partnerek rögzítése

A partnerek rögzítésénél csak a minimális információt kérjük be ami egy számla készítéséhez kötelező. 

Cikktörzs adatai

A cikkek adatainál szintén ezt a módszert követjük amikor csak a legszükségesebb adatok bevitelét tesszük kötelezővé. Ezeknek az optimalizálás oknak köszönhetően a folyamatok amik egy számla készítéséhez szükségesek mindig optimálisak a felhasználónak a lehető legkevesebb billentyűlenyomás t kell elvégezni ahhoz hogy egy számlát elkészítsen és Szükség esetén ki nyomtasson illetve be küldjön az adóhivatal felé. 

Következtetés

Tehát amikor egy készletnyilvántartó rendszert keresel, akkor fektess nagy hangsúlyt arra, hogy mennyire gyors az adatbevitel az adott rendszerben és ne csak a kinézete alapján illetve a cég marketing trükkjei alapján döntsd el, hogy melyiket választod. 

Ez a döntésed később nagyon meg fogja hálálni magát, hiszen a felhasználóid sokszor gyorsabban dolgozhatnak mint a konkurens készletkezelő rendszerek felhasználói.